Strekningen som er planlagt utbedret starter rett etter Dale bru ved Mår kraftverk og fortsetter i rundt 5,5 kilometer til der hvor dagens veg har gul midtlinje ved Miland. Bredden på dagens veg varierer og stedvis er den så smal at det kan være utfordrende å møtes med store biler. Det har skjedd flere ulykker langs strekningen ved at en av de møtende bilene har kommet for langt ut på vegkanten og veltet.
Torsdag 23. januar holder vi åpent kontor hvor du kan stille oss spørsmål. Du finner oss på Servicesenteret i Torget 2 på Rjukan mellom klokka 14.00 og 18.00.
Inntil en meter
I praksis er det nødvendig å utvide vegbredden med cirka en meter. Når vegen skal utvides, betyr det også at vi må vurdere grøftene som skal ta seg av overflatevannet fra vegen. Den kan også bli aktuelt med mindre utbedringer av enkelte svinger.
Før arbeidet med reguleringsplanen tar til er det ikke bestemt hvilken side av vegen utbedringen skal utføres. Planområdet som varsles omfatter derfor både eksisterende fylkesveg og et område på begge sider av vegen.
Alle som kan bli direkte berørt av reguleringsplanen blir varslet direkte, men alle som har interesse kan også gå inn på «Innbyggerdialog i 3D».
Her kan alle som ønsker komme med innspill til planen innen utgangen av januar. Innspillene blir i etterkant samlet og tatt med i vurderingene i det videre planarbeidet.
Send oss innspill
Innspill kan også sendes til oss i fylkeskommunen. Vi ber om at innspill til oppstarten merkes «Fv. 37 Dale – Miland, sak 24/16064» og sendes til oss innen 6. februar 2025. Send det skriftlig til:
Telemark fylkeskommune, Postboks 2844, 3702 Skien, eller på e-post: post@telemarkfylke.no.